Akıncı Konağı Hotel
Rumlardan kalma tarihi konak otel.

Akıncı Konağı Kapadokya da ki Kemer Taş Konak mimarisinin en güzel örneklerinden birisi olarak 5 adet geniş kemer oda ya muhteşem şömineli yeme içme alanına ve güzel bir avlu ya sahiptir. Asırlık geçmişe sahip konağımızın avlu kapısında Yunan alfabesi ile yazılmış Karamanlıca bir kitabe de bulunmaktadır.

Geleneksel tarz da dekore edilmiş geniş ve ferah odalarda Kapadokya’nın ruhunu hissederek eşsiz bir konaklama deneyimi yaşarken şömineli cafe barımızda Kapadokya turu sonrasının tatlı yorgunluğunu atarak inanılmaz bir dinginlik ve huzura kavuşacaksınız.

Akıncı Konağı'na yürüme mesafesinde Güzelyurt'un antik sokaklarını, manastırlar vadisi, yeraltı şehirlerini ve kiliselerini keşfe çıkabilirsiniz.

Yayla tadında Kapadokya hatırası.
Chris Coleman - General Manager
Otelimizin Tarihi
Tarihi güzelleştiriyoruz ve sanatı koruyoruz.
Akıncı Mansions 1868 tarihinde Rumların inşa ettiği konaktır. 1924 nüfus mübadelesi kanunu yürürlüğe girince mecrburi göç meydana gelmiş olup konak ter edilmek zorunda kalmıştır. Aradan bir kaç yıl geçtikten sonra Balkanlardan göçen Türk aileleri bu bölgeye yerleşmiştir. Günümüz şartlarında ise otel olarak kullanılmıştır.